Arduino - 03 První pokusy s Arduinem
Konečně Arduino dorazilo spolu s dvěmi kontaktními nepájivými poli a začalo horečné přemýšlení - co s ním ???
Když nevíš, vlez na internet a googluj, toť fenomén dneška. Po chvilce hledání v českých vodách jsem narazil na sérii článků o Arduinu na root.cz a ten úvodní : ZDE byl přesně pro mne.
Základní připojení k počítači , instalace ovladačů a softwaru není nic světoborného a relativně snadný je i programovací jazyk "wiring" pomocí jehož se Arduinu dá říci co má dělat.
A tak jsem pomocí Arduina rozblikal jednu LEDku, několik LEDek, pomocí PWR ztlumoval i rozsvěcoval a při použití trojbarevných LED z pásku jsem měnil i barvy v celém spektru.
Druhý článek z tohoto serveru: ZDE se již pouští do zapojení vstupů a zároveň zobrazování výsledků, jak pomocí sériové konzoly - terminálu, což na základní pochopení bohatě stačí, ale i pomocí jednoduchého prográmku který zobrazí výsledek podobně jako ručkové měřidlo, vytvořeného v prostředí Processing velmi podobného prostředí Arduina. O Processingu ale někdy jindy.
Další stupněm mých pokusů bylo připojení různých čidel reagujících na změnu teploty, na změnu světla a jejich zobrazení na stupnici vytvořené v Processingu. To mi však nestačilo a tak přišel na řadu sedmisegmentový displej, zobrazení čísel a jednoduchý skeč, který odečítá, nebo načítá čísla od nuly do devíti - návod zde.
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
hledej
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.