Konopné masti
Recept na Konopnou mast 1
Autorem receptu je Konart. Cituji:

Tak tady je recept na výrobu konopné masti. Získal jsem ho kdesi na webu od nějaké doktorky z výzkumného ústavu. Už si nepamatuju přesně, tak doufám že paní doktorka promine, že neuvádím zdroj.


"Konopná mast má léčivé účinky na celou řadu bolístek a bolestí. Tuto mast vyrábím a používám již více než dva roky a měla jsem příležitost ji nesčetněkrát vyzkoušet na své vlastní kůži. Její účinky byly tak pregnantní, že jsem ji doporučila i svým přátelům. Myslím, že o dobré věci by se člověk měl dělit s ostatními, takže proto tento článeček."

Jaké má mast účinky?

• protizánětlivé a hojivé (aktivní složka konopí - THC má výrazné antibiotické účinky, což již v 60. letech dokázala dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka)
• analgetické (proti bolesti)
• uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)
• afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)

Na co mast pomáhá?

• všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem, zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně nehtové
• ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém)
• lehké artritické a revmatické bolesti, torticolis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
• bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)
• zánět žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
• menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
• hemeroidy
• začínající bolest v krku (namasírovat krk a převázat šátkem)
• migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Jak se připravuje?

Přísady:
Bílá vazelína (k sehnání v lékárně na váhu), dolní listy samičí rostliny a palice.

Poměr:
Na 500 g vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů (neuvádím v gramech, neboť specifická váha se může lišit podle stupně usušení), čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů).

Postup:
• 1 díl vazelíny (použít 1 polovinu množství) a 8 dílů vody do širšího kastrolu, přivést k varu a rozpustit vazelínu
• sušené listy rozdrtit nahrubo
• vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu vařit asi 60 minut
• odstavit a nechat chladnout, již nemíchat
• vychladlý kastrol dát na hodinku do ledničky
• opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít
• ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat tři týdny v temnu a chladu proležet (pozor na plíseň!)
• ve vodní lázni rozpustit uleželou hmotu a přecedit přes hrubší cedník
• přidat druhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené palice a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi 30 minut
• nechat vychladnout a uložit do lednice
• za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova (celkem 3 x s týdenním odstupem)
• směs vazelíny a palic opět přivést k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání nechat pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach
• horkou směs přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů)
• rozlít do kelímků, nechat ztuhnout
• uchovávat v chladnu


Tak, to je všechno. Příprava je sice zdlouhavá ale stojí to za to.

Recept Konopná mast 2

Příprava masti z rostliny konopí

Do uzavírací nádoby nalít Alpu (nebo jiný líh) a po hladinu napěchovat drceným konopím (kteroukoliv část kromě stonku a semene). Uzavřené a uskladněné na chladném tmavém místě necháme na 1-3 týdny. Po vylouhování přecedit zelenou tekutinu.

Část tekutiny může být použita jako tinktura, resp. jako desinfikační přípravek. Na mírném ohni rozehřejem sádlo (cca 200-250g), do kterého postupně vléváme vylouhovanou tekutinu.

Velmi mírně několik minut povařujeme (nejlépe v hrnku vloženého do většího hrnce s vroucí vodou, abychom mast nepřipálili). Na talířek několikrát ukápneme rozehřáté sádlo, necháme vychladnout, abychom zjistili jeho hustotu.

Pokud se zdá hustota taková, jakou má mast mít, můžeme mast z hrnku přelít do připravených, čistých nádob (např. do krabiček od krémů nebo filmovek). Účinky masti a tinktury můžete prvotně vyzkoušet na zvířeti, na které obojí dobře působí při hojení ran, jizev, kožních ekzémů apod.)

Pokud mast nepomůže, rozhodně neuškodí!


Konopná mast 3
Mastička z konopí


Suroviny:
* při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené ( nikoliv na prášek)
* 100 procentní rostlinný tuk na smažení - např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo

Postup:
250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C.
Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou.
Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme.
Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát.
Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme.
Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko ( např. hadr z prostěradla).
Mastička je hotova a plníme ji, pokud moľno ještě tekutou, do kelímků.

Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování.

Účinky:
Mast má antivirové, antibiotické, protiplísnové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, exémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.

Aplikace:
Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Vyjímečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím.

Konopná mast 4
Ingredience:

Žlutá nebo bílá lékařská vazelína
Včelý vosk
Kopřiva Dvoudomá
Mateřídouška obecná
Jitrocel Kopinatý
Řepík lékařský

Postup:

Vazelinu přendáme do kastrolu a na plameni zahřejeme do úplného rozpuštění (bod tání je kolem 50°C) Stáhneme z plamene. Přidáme konopí – v takové míře aby sušina byla ve vazelíně ponořená. Zamícháme a dáme do trouby, s nastavenou teplotou na cca 106° C a "pečeme" po dobu 3 hodin. V tomto momentě nám probíhá dekarboxylace, tedy "zaktivnění" látek. Po procedůře troubnu vypneme a přecedíme přes plátno. Dále přidáváme bylinné produkty (pokud děláme čistou konpnou mast, bylinné drogy vynecháme), (kromě včelího vosku). Troubu opět nastavíme na cca +106° C a “pečeme“ po dobu 3 hodin. Poté vypneme a necháme do druhého dne stát.

Další den můžeme procedůru opakovat.

Durhý den opět zahřejeme teď už jen na 50° C a přecedíme přes jemné plátýnko. V čistém macerátu rozpustíme včelí vosk a plníme do kelímku.

Uchováváme v chladu

O dekarboxylaci je několik otázek. Někdo praví, že probíhá teprve při +135° C a to při zahřívání po dobu 8 hodin. Teplota varu THC je 200° C, ale jsou zde i nezbytné kanabionidy, která mají bod varu mnohem nižší.

konopný prášek jako koření do jídel
Prášek z konopí

Postup: Ručně rozdrcené listy a nějaké ty palice samičích rostlin konopí necháme usušit . Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.

Dávkování: Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou. Uľíváme jej jednou denně večer, v mnoľství, které se vejde na špičku kulatého nože. Dochází-li po konzumaci k pocitu omámení je nutné dávku snížit. Léčebná kůra trvá maximálně 90 dnů. Po ní je nutno léčbu na 14 dnů vysadit a sledovat reakci organismu. Jestliže během těchto 90 + 14 dnů nedojde ke zlepšení je tato léčba nevhodná.

Použití při:
Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, glaukomu
a v dalších případech, kdy příčinou nemoci je nemocná nervová buňka.


Konopný olej

Olej z konopných semen je lisován za studena.
Semena (obsahující konopný olej) mají zastoupení všech esenciálních aminokyselin (včetně 8 aminokyselin, které si lidské tělo nedovede vyrobit) a nenasycených mastných kyselin srovnatelné se sójou. Konopné bílkoviny jsou navíc ve formě a v přibližně stejných proporcích v jakých se vyskytují v lidské krevní plazmě. Hrst konopných semen dokáže pokrýt potřebu proteinů a mastných kyselin dospělého člověka na jeden den.

Olej se hodí pro kosmetiku, neboť má obdobné účinky na pokožku těla a vlasy jako olej z avokáda, mandlí nebo jojoby a dokonce zvyšuje příznivé účinky jiných látek. Přípravky z konopí udržují pleť vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Vyrábí se z něj řada kosmetických produktů (masážní oleje, šampony, krémy, masti a balzámy, čistící pleťové vody a krémy, parfémy, tělová mýdla...). Vyznačuje se výbornou roztíratelností. Přípravky osobní hygieny, obsahující olej z konopných semen, pomáhají udržovat lidskou pleť vláčnou a hladkou, vlasy pak lesklé a pevné. Přítomná nenasycená kyselina gamalinolenová (až 73% za studena lisovaného konopného oleje) chrání pokožku před vysoušením, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením, navíc napomáhá při léčbě lupénky, ekzému, lupů a dalších kožních onemocnění.

Z konopných semínek se dnes vyrábí mnoho potravin jako například mouka, pečivo, neživočišné mléko,sýr a pomazánky, müsli tyčinky, těstoviny, ingredience do salátů, stejně jako jedlý olej a margarín.

Zdroj: Pablo Honey
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
hledej
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.