GRM

Poslední články
Mainboard Gigabyte GA-B75M-D3H porucha (kategorie: Návody k PC, HW, SW )
IP Camera HD1080p ETH+WIFI Outdoor (kategorie: WEB a IP kamery )
IP Camera 1080P Mini Wifi Camera (AliExpress) (kategorie: WEB a IP kamery )
Brave Internet browser (kategorie: Návody k PC, HW, SW )
Jak obejít přihlášení do Windows 7 (kategorie: Návody k PC, HW, SW )
Zápis zdroj kódu ve stránce html (kategorie: HTML )
Jak se vrátit na předchozí stránku (kategorie: Java Script )
Různé barvy řádků v tabulce (PHP) (kategorie: PHP )
Kompresor 24litrů a jeho údržba
Kompresor je pro kutila nezbytným doplňkem v domě, jeho využití je mnohostranné ať už jde o stříkací pistoli, ofukování a čištění od prachu, nafukování pneu, míčů, matrací, bazénů, pro ty šikovnější třeba i na plazmovou řezačku. Jako každá elektromechanická věc vyžaduje údržbu a pokud se zanedbá, může dojít i k značnému poškození, což je můj případ, ale na druhou stranu mě donutil vlastně zjistit jak to celé funguje....

Kompresorová jednotka s motorem má a tlakovou nádobou propojení přes zpětný ventil, který zajišťuje, aby tlak v nádobě netlačil zpět. O maximální hladinu tlaku Atmv nádobě se stará přetlakový ventil, který v okamžiku kdy tlak v nádobě dosáhne nastavené hodnoty obvykle cca 8 Atmosfér (přibližně 8 Bar, nebo 0,8MPa). Při dosažení tohoto tlaku přetlakový ventil vypne motor a pozor - zároveň pomocí tzv. odvzdušňovacího ventilu vypustí zbývající tlak ve válcích kompresoru tak, aby při dalším startu nabíhal píst(písty) kompresoru lehce v prázdném válci. Tlak v nádobě však zůstává díky zpětnému ventilu. Ten taky byl příčinou mého problému.

Co se vlastně stalo? Při běžném provozu, tedy doplňování tlaku do nádoby přetlakový ventil při 8 Barech správně vypnul motor aotevřel odvzdušňovací ventil, který správně vypouštěl tlak ve válci (válcích) kompresoru. Jenže funkce zpětného ventilu díky deformaci těsnění zcela selhala a celý nashromážděný vzduch v tlakové nádobě utekl přes odvzdušňovací ventil .... Syčení unikajícího vzduchu zespodu tlakového ventilu bylo jasným důkazem.

Oprava:
Jelikož jsem zprvu ani nevěděl jak vše funguje, padlo moje první podezření na Tlakový ventil, který jsem rozdělal a zjistil, že je značně narušen kondenzátem, který při provozu vzniká a tak jsem si naivně myslel, že je vadný a jal se zjišťovat, kde a jak jej koupit. Nakonec se mi za výbornou cenu podařilo koupit celou jednotku za 490,- Kč včetně dvou výstupů, dvou manometrů a regulačního ventilu pro jeden výstup a pojistky (viz.foto)


Montáž nového ventilu provázely technické problémy, stávající Tlakáč měl 1/4 coulu připojení, ale nový 1/2" , takže jsem na nádobu musel přivařit vývod jiný. Nicméně po montáži a natlakování se chyba opakovala a tak přišel na řadu i zpětný ventil. Z něj po demontáži a rozpitvání (vyšroubování spodního válečku s dírkami) vypadly dvě totálně zdevastované součástky a to gumové těsnění a přítlačná pružina! Stejný typ na Netu neexistuje a kvůli takové prkotině objednávat jiný nový za cca 200,- a více se mi zdálo moc příliš složité, bohužel jako náhradní díl jsem gumičku a pružinu nikde na netu nenašel, tak musely pomoci šuplíčky v dílně, kde jsem vykouzlil podobné půlkulaté gumové těsnění z něhož jsem vysekl potřebný díl a jako pružina mi akorát posloužila pružinka z Izostatu , šup a hotovo kompresor opět "jede jako větr" !!
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Aktuálně
Čistý politik
Já Chovancovi věřím. Už jeho přezdívka Zrádce Zrádců svědčí o tom, že to je muž pevného charakteru.
Parazit
My si na obchodních schůzkách často s partnery nezávazné tlacháme, jak rozdělíme úplatky a kolik dostane ministr.
sjezd ČSSD
sjezd ČSSD
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Aktuální obrázek
NENÍ MI TO JEDNO
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
OnLine
Návštěvnost
TOPlist
DOPORUČUJI PŘEČÍST
Socialismus si rozvracet nedáme
Živnostníci jako obtížný hmyz
Od Gulagů po Islam
Gadžo táhni dozadu!!
7 rad pro Babiše
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.