Arduino -08 můj návrat po 5 letech ?
Ten čas letí, na Arduino mi napadal prach a až levné nákupy v Číně mi opět připomněly, že tato platforma dýchá a co navíc, dá se pořídit za neuvěřitelně nízké ceny!! Takže hurá do toho....

Nemá smysl se dlouze rozepisovat o jednotlivých komponentách a jejich popisu a návodům, je jich plný internet, spíše se zaměřím na poznámky s vlastními zkušenostmi při uvádění do provozu, co a proč nefungovalo hned, čeho se vyvarovat, popřípadě kde a co sehnat, stáhnout, vyčíst.

Jelikož internetová komunikace a bezdrátové domácí wifiny ve spojení s mobilními telefony, tablety doznávají takřka v běhu obrovských pokroků, dostalo se u mne do popředí zájmu spojení Arduina se "světem" a následné inteligentní sledování a ovládání různých zařízení.

Postupně se chci zabývat Ethernet shieldy pro Uno, Nano, Mega a také wifi připojením přes Wemos D1, ESP8266, ESP32, různými reléovými jednotkami a v neposlední řadě také čidly pro sledování všemožných veličin, vody tepla, vlhkosti, pohybu, spotřeb energií atd. atd.
Na druhé straně je však také potřeba výstupy z Arduina nějak smysluplně odesílat zaznamenávat a vyhodnocovat.

V následujících článcích budou postupně uvedeny mé zkušenosti....
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
hledej
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.