GRM

Proč stojí benzín 35,- Kč, když jeho skutečná cena je pouze 15,- Kč?
V případě, že tankujete benzín na 36 korun za litr, tak skutečná cena benzínu je 15,11 korun za litr. 20,89 korun je přirážka, kterou nastavil náš stát – je povinná, takže je to daň.

Jak můžete vidět na zřetelném obrázku, tak 1,80 korun z každého litru benzínu jsou biopaliva, která proloboval Andrej Babiš. Je třeba připomenout, že kromě toho, že ta biopaliva musí být součástí benzínu, se dělají z řepky olejné, jejíž výrobu též dotujeme z daní.

Zbylých celkem 19,09 korun už je skutečně daň, jen rozdělaná na daň spotřební a daň z přidané hodnoty.

K původní ceně tedy stát přiráží neuvěřitelných 138%, avšak na účtence vidíte pouze 21% DPH. Tedy kdyby stát do ceny benzínu nezasahoval a nechal ji volnému trhu, pak můžeme tankovat za méně než polovinu. Tato cena benzínu by se samozřejmě projevila v cenách všech výrobků, protože vždy musí být do obchodu nějak dovezeny. Nejvíce by to pomohlo lokálním produktům jako jsou potraviny. Také by to nalákalo tankovat soukromé dopravce a naše čerpací stanice by měly vyšší tržby.

Kromě toho všeho by mohla klesnout cena městské hromadné dopravy (respektive její dotování z našich daní) a také by bylo pro lidi výhodnější pořídit si automobil, což by roztočilo i kola zrezavělé ekonomiky.
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
OnLine
Návštěvnost
TOPlist
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.