GRM

„Nevinné“ kontrolní hlášení aneb Konec obchodního tajemství v Česku!
Povinné registrační pokladny (EET) povedou ke zvyšování nákladů pro podnikatele a je to další represivní a byrokratické opatření levicové vlády a že je to další výrazný zásah do svobody podnikání. Pro povinné kontrolní hlášení DPH, které je platné od 1. 1. 2016 to platí dvojnásob.Opět to nejvíce postihne živnostníky a malé podnikatele. Opět to kvůli pár nepoctivým odskáčou statisíce poctivých a aktivních. Podobně jako EET, i tento „velký bratr“ půjde na vrub jejich nákladů, časových i finančních. Místo provozování živnosti budou sedět u počítače a dělat práci místo úředníků. A to prosím všichni plátci DPH bez výjimky.

O co se vlastně jedná? Měsíční kontrolní hlášení DPH je povinnost plátce elektronicky posílat na příslušný finanční úřad přehled všech faktur, které za měsíc přijal a vydal. Podnikatel tak musí posílat přes internet každý měsíc velmi citlivá data včetně podrobností o svých obchodních partnerech, detailech plnění, typu služeb či výrobků atd. Každý den sledujeme nové a nové případy kybernetických útoků. Nyní budou data všech plátců DPH putovat přes internet a můžeme jen doufat, že např. data o obratech a obchodních partnerech neskončí ve „složkách“ něčí konkurence.

Napravovat ekonomiku represemi nikam nevede
Levicové vládě a ministrovi financí Babišovi při schvalování této podnikatelské šikany vůbec nedošel fakt, že z 500 tisíc aktivních plátců DPH zhruba 150 tisíc není povinno podávat přiznání elektronicky. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že se jedná především o ty nejmenší, převážně ty, kteří mají obrat do 6 miliónů a o ty, kteří dosud neměli datovou schránku.

Napravovat ekonomiku represemi nikdy nikam nevedlo. Vláda prý chce narovnat podnikatelské prostředí. Ta samá vláda, která přerozděluje skoro polovinu ekonomiky a systematicky navyšuje počet úředníků.

Kontroly, lhůty, sankce, poplatky
Podnikatel na vypořádání nesrovnalostí bude mít pouze 5 dnů, a to 5 kalendářních dnů, ne pracovních. Sankce stanovené zákonem (tudíž je nelze prominout) se pohybují od 1.000 Kč až po 50.000,- Kč. Příkladně znázorním na malé firmě, kde v sídle firmy působí dvě administrativní pracovnice a externí účetní, která dochází do firmy maximálně 2x týdně. Pokud dorazí od Finanční správy výzva k podání vysvětlení v pátek, jedna z pracovnic bude mít následující týden dovolenou, druhá onemocní a účetní přijde do práce až ve středu, tak má podnikatel smůlu a bude platit pokutu nebo uhánět pracovnice po telefonu.

Vracíme se k socialismu a třídní boj pokračuje
Velké a nadnárodní firmy již dnes upravují svoje účetní programy tak, aby se jim potřebné údaje propisovaly rovnou do kontrolního hlášení. Tyto softwary se pohybují od 30.000 Kč a výše.
Ještě někdo pochybuje o tom, že se zde vede třídní boj proti živnostníkům, malým a středním podnikatelům? Ještě někdo pochybuje o tom, že slova typu „živnostníci jsou parazité“ nebo „pokud někdo nemá 2.000 Kč, tak nemá ani podnikat“ nebyla míněna vážně?
Jeden z hlavních pilířů každé demokracie je právě živnostník a drobný podnikatel, který nechce být na nikom závislý, umí si vytvořit svůj vlastní názor a svůj život si chce uspořádat sám. K tomu ale nezbytně potřebuje svobodný prostor, a ten se mu mílovými kroky vzdaluje. Lidé se na to prostě vykašlou a staneme se všichni opět závislými na státu.

Obávám se, jestli to není promyšlený záměr této levicové vlády.
Přilášení
Jméno

HesloZapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Doporučuji
Hledáte spolehlivé místo pro Vaše webové stránky? ONEbit hosting - garantované webhostingové služby se zárukou spokojenosti
Dynamic DNS for your domain
Kdo je On-line
Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 5
Nejnovější člen: gerisa
Navigace
Domů
Články
Download
Odkazy
Kontakt
OnLine
Návštěvnost
TOPlist
Powered by PHP-fusion. Designed by Si-Fusion.