Jak obejít přihlášení do Windows 7
Přidal limlejn dne 24.02.2019 11:18
Jestli si někdo myslí, že má svůj počítač díky zaheslovanému uživatelskému přístupu dostatečně zabezpečený je na omylu. Způsobů jak tuto primární ochranu překonat je několik, mě se zdá nejjednodužší cestou vymazat heslo pro danáho uživatele pomocí příkazu: net users "uživatelské jméno" "" v okně konzole - CMD. Jak se ale k tomuto oknu dostat? Jednoduchá finta využívající spouštění programů pro usnadnění práce před uživatelským přihlášením je popsána v pokračování článku ....

Na přihlašovací obrazovce Win7 je v levém spodním rohu ikona, která otvírá možnosti usnadnění. A právě jednu z možností - program LUPA zneužijeme. Program Lupa je umístěn : c:\windows\system32\magnify.exe. My však potřebujeme, aby se místo magnify.exe spouštěl cmd.exe, který je ve stejném adresáři.
Pomocí Windows to však nepůjde, musíme proto použít některou z free Linuxových samospouštěcích instalací s jejíž pomocí námi potřebné soubory poopravíme. Každý trochu zkušenější uživatel určitě o Linuxu slyšel, velmi přívětivý a jednoduchý je např. SLAX Linux (www.slax.cz) , lze jej stáhnout a vypálit na CD, které se samo spustí.
Po spuštění Slaxu je potřeba se trochu zorientovat, ale brzy najdeme program, kterým se dostaneme do adresáře c:\windows\system32\ a nejdříve soubor magnify.exe přejmenujeme na třeba magnify01.exe , soubor cmd.exe zkopírujeme a vložíme pod jménem magnify.exe, čímž docílíme kýženého spuštění CMD přes Lupu při startu WIN7.
Tím práce v Linuxu končí, restartujeme do Windows, a v přihlašovacím okně zvolíme program LUPA místo nějž se spustí příkazové okno konzole. Již výše uvedený příkaz net users "uživatelské jméno" "" heslo pro zadaného uživatele vymaže. A je hotovo ....