IP Camera 1080P Mini Wifi Camera (AliExpress)
Přidal limlejn dne 28.05.2019 11:27
V době článku kamera stála cca $17,50, což je cca 500Kč,-
Balení: zdroj 5V + kabel micro USB, kamera, držák na zeď, slot na MicroSD
Instalace
Dodávaný software pro kameru je V380 a dá se volně stáhnout z Google play, po jeho instalaci a spuštění v talefonu a zapnutí kamery se nám na Wifi objeví nový AP pod názvem: MV a číslo kamery např.: MV8212797 ke kterému mobil připojíme a spustíme aplikaci V380 a vybereme Search for device, kamera se objeví v okně a vyžádá si změnu přístupového hesla, po změně hesla , již můžeme kameru nastavit i vidět video.
Nejdříve je potřeba nastavit mód připojení, buď jako AP (bez routeru) nebo jako Station, čili připojení k síti pomocí routeru Wifi. kamera naskenuje dostupné routery v okolí. Po vyběru Wifiny, zadáme její heslo a kamera se připojí. Zvukem "wifi connected" to potvrdí V tomto případě AP bod kamery (MV8212797) zmizí a telefon se připojí na vlastní wifi.
Nastavení a provoz
Kamera má slot na MicroSD až do 128GB, ale nad 32GB je požadováno fotmátování v PC (a FAT32).
Záznam lze nastavit na SD, či HD (záleží na požadavcích majitele), Video lze nahrávat buď stále, nebo jen při alermu, nebo také ručně tlačítkem ve view módu, to samé platí pro snapshot.
V kameře je zabudován mikrofon i reproduktor lze video pořídit i se zvukem, obráceně můžeme i ve view módu na telefonu a přidržení tlačítka "Hold To Talk" přednášet z kamery svou řeč...
Kamera funguje i v noci, má IR přisvícení.
Pokud chceme obdržet hlášení alarmu na mobilzvolíme příslušnou možnost (zprávu,zvuk,vibraci)
Alam můžeme nastavit buď celodenní, nebo ve stanovený časový úsek.
Chránit můžeme také celou nebo vybranou zónu v obraze (Alarm Area)
Kameru také lze nastavit že při detekci vydává zvuk sirény.