Network Video Recorder board 4/8 cameras
Přidal limlejn dne 15.08.2019 08:25

Mini NVR Board 1080P 4CH Security Network Recorder Board 4CH 1080P / 8CH 960P ONVIF Email Alert Motion Detection With HDD Cable cena 15 dolarů
Dalším skvělým úlovkem na Alíku je síťový(ethernet) video recorder pro 4 / 8 IP kamer dle rozlišení....

Za takřka neuvěřitelnou cenu, obdržíte plně funkční zařízení, ke kterému stačí přidat napájecí zdroj, monitor a pevný disk a připojit k domácímu routeru. Chybí vlastně jen krabice.

Poznámky:
-NVR (Network Video Recorder) má nainstalován systém který umožňuje připojit až 8 IP kamer.
-Výběr kamer je ovšem trošku omezený, NVR podporuje ONVIF, ale s připojením kamer staršího typu má problémy. ale kamery podporující XMEye, ICSee, jsou všechny ONVIF a v ceně od 15 dolarů výše se jich dá koupit nepřeberné množství. Já mám vyzkoušenu Kameru BESDER (18dolarů) .
Na hledání kamer v místní síti, má NVR rutinu, která proskenuje a kamery vypíše....
-NVR umožňuje normální nahrávání s nastavením časového režimu, nebo při zaznamenání pohybu u sledovaného místa, Umožňuje také ukládat ručně vyfocené snímky(snapshoty) i ruční záznam videa.
-Harddisk lze vlastně připojit každý harddisk, který má SATA, i starší 3,5", ale ty mají většinou větší spotřebu, proto je třeba správně dimenzovat napájecí zdroj. Ideální jsou notebookové disky 2,5" nebo SSD disky. Nahrávání lze nastavit tak, aby se při přeplnění mazaly nejstarší soubory (ve smyčce).
-Monitor má jediné omezení, zase ve stáří a rozlišení, monitory s max rozlišením pouze 800*600 asi fungovat nebudou (nemám zatím vyzkoušeno). Dalším řešením je připojení jakékoliv novější televize pomocí HDMI.


Závěrem
Stejné, nebo podobné typy NVR lze zakoupit i hotové s krabicí, jsou samozřejmě dražší, zde je třeba dávat pozor, aby cena nepřesáhla jakousi pomyslnou hranici pro vyměření cla a DPH, ale o tom v jiném článku.
NVR splňuje přesně to, co od něj lze očekávat, zobrazuje, nahrává, fotí, přehrává
Ideální je spolu s výběrem NVR, zároveň vybírat vhodné kompatibilní kamery, dle použití a potřeby.