Televize Changhong LED49D1100ISX
Přidal limlejn dne 28.06.2018 12:34
Televize Changhong LED49D1100ISX
Laciná, průměrná, dostatečná televize zničeho nic vysadil obraz, jinak vše funguje. nejčastější závadou je porucha podsvícení, hlavně u těch, kteří mají rádi přehršle barev , jasu a světla.

Jak poznáte, že se jedná jen o poruchu podsvícení? Pokud je televize připojená k signálu a naladěná, měl by se alespoň ozývat zvuk, měly by jít přepínat kanály. Pak stačí na displej jen posvítit baterkou a matě objevíte obrázek a je to jasné.
O podsvícení celého displeje se starají LED pásky v této velikosti zpravidla 5 kusů vodorovně po celé šířce. Největším problémem je ale co nejjemnější demontáž abychom se mohli k LED páskům dostat. Odstranění zadního krytu, demontáž noh, repráčků, lišt, které drží displej a všechny (4) vrstvy stínítek, které zajišťují rovnoměrné světlo pod celou obrazovkou.
Mě velmi pomohl návod na you tube : https://www.youtube.com/watch?v=Qbo8pCWI0Dc&t=129s který je sice trochu pro jiný typ, ale velmi podobný.
Nakonec se mi zdárně podařilo dobýt se až na pozici LED a první pokus o prosvícení jednotlivých pásků pomocí 24V zdroje (doporučují 30V) mě nakonec zavedl až na místo poruchy. K mému překvapení to nebyla, jak je obvyklé spáleaná LED, ale vyhřátý konektor spojující dvě části pásku.