Buzerovat a prudit
Přidal limlejn dne 01.11.2014 11:00
Trošku se mi zvedl tlak, neboť mě nadzdvihl příspěvek na TV NOVA, kdy nám redaktor s vážnou tváří sděloval, že od 1. ledna 2015 nám policajt klidně může odebrat či zkrátit dobu platnosti osvědčení o technické způsobilosti vozidla (malý techničák).
Na co tedy platíme povinně “technickou daň” každý druhý rok? Pardon to není daň to je poplatek za to, že nám dají známku, vlastně dvě a milostivě nám dovolí užívat náš majetek. Neboť jsme všichni nezodpovědní idioti, na které je třeba řádně, říkám řádně, dohlédnout. Ono je totiž lepší buzerovat všechny než honit skutečné darebáky.Novinka
No nic, zchladl jsem, abych si hned další ráno přečetl, že “Ministerstvo dopravy plánuje doplnit novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích o povinnost řidiče očistit před jízdou vozidlo od sněhu a námrazy, aby měl dostatečný výhled. Návrh nyní prochází meziresortním připomínkovým řízením a ve čtvrtek zazněl na tiskové konferenci Besipu.“

Možná by ještě soudruzi z ministerstva mohli přidat: „Jakmile řidič vyrazí, bude povinen ještě očistit nejbližší semafor a v autě musí mít povinně minimálně 2 metry krychlové posypového kamene pro případ, že by někdy dojel do hor. Ale nezoufejme, to vše jen v období od 1.10 do 31.3.“ Asi bych uzákonil i dva prezervativy a kontrolovat to bude Franta Vomáčka ze služebny. Co na tom, že přes veškerou administrativu ani nevyleze ven.

Nebylo by nejlepší ty naše dárce dobra platit za to, že do parlamentu raději ani nechodí a žádné nové zákony nepřijímají?

Vždyť ani já sám netuším, co jsem zase dnes ve své nevědomosti porušil a za co mě selektivně může někdo potrestat, bude-li chtít, či bude-li to potřebovat .

To je jenom malá ukázka, kam až jsme současný darebácký a zparchantělý stát nechali mlčky dojít. Řidiči jsou lidé všech možných názorů, pravicoví, levicoví, liberální, konzervativní, bílí, barevní, takže z toho všeho vyplývá, že současná republika je nebezpečná všem. Pojďme dnešní režim zbourat a místo něho postavit novou republiku, na lepších a spravedlivých základech.